Na Popelce 3144/10a, 150 00 Praha 5, tel. 257 326 178, http://www.galen.cz
karty ISIC, IYTC, ITIC,
ALIVE, STAFF CARD
SLEVA 10 %
OBECNÁ CHIRURGIE
1. Stručný přehled vývoje dětské chirurgie u nás (Václav Tošovský)
2. Fyziologie novorozence (Jana Kalousová)
2.1. Termoregulace
2.2. Infúzní terapie
2.3. Acidobazická rovnováha
2.4. Ventilace
2.5. Krevní oběh
2.6. Metabolismus a výživa
3. Genetika a prenatální diagnostika v dětské chirurgii (Petr Goetz)
3.1. Vrozené vývojové vady
3.2. Prenatální diagnostika
3.3. Fetální medicína a fetální chirurgie
4. Nutriční podpora v dětské chirurgii (Jana Kalousová)
4.1. Indikace enterální a parenterální výživy v dětské chirurgii
4.2. Hodnocení stavu výživy
4.3. Základní potřeba energie, tekutin a živin
4.4. Nutriční podpora u kriticky nemocných dětí
4.5. Kolemoperační nutriční podpora
4.6. Komplikace parenterální výživy
4.7. Enterální výživa
5. Cévní přístupy (Vladimír Mixa)
5.1. Žilní přístupy
5.2. Arteriální kanylace
6. Zobrazování v dětské chirurgii (Jiří Neuwirth)
6.1. Dětská radiologie - samostatný radiologický obor
6.2. Hlavní úkoly diagnostického zobrazování
6.3. Radiační zátěž v dětské radiologii
6.4. Zobrazovací techniky
6.5. Zobrazovací metody při řešení chirurgických problémů
6.6. Zobrazovací algoritmy v onkochirurgické problematice
7. Základy anestezie dětí (Vladimír Mixa)
7.1. Fyziologické poznámky
7.2. Farmakologie při anestezii dítěte
7.3. Příprava dítěte k anestezii
7.4. Anesteziologické přístroje a vybavení
7.5. Metodika vedení anestezie
7.6. Svodná anestezie u dětí
8. Imunologie v dětské chirurgii (Jiřina Bartůňková)
8.1. Funkce a složky imunitního systému
8.2. Poruchy imunity
8.3. Pasivní a aktivní imunizace
SPECIÁLNÍ CHIRURGIE
9. Neurochirurgie (Michal Tichý)
9.1. Vrozené vývojové vady centrálního nervového systému
9.2. Nádorová onemocnění
9.3. Nádory nervového systému
9.4. Cévní onemocnění mozku
9.5. Hydrocefalus a extracerebrální kolekce
9.6. Infekční onemocnění CNS
9.7. Degenerativní onemocnění
9.8. Funkční neurochirurgie (Daniel Hořínek)
10. Hrudní chirurgie
10.1. Thorakoskopie (Michal Rygl, Martin Vyhnánek)
10.2. Deformity hrudní stěny (Jiří Šnajdauf)
10.3. Bronchopulmonální malformace (Jiří Šnajdauf)
10.4. Získaná plicní a pleurální onemocnění (Martin Vyhnánek, Mahulena Szitányi)
10.5. Mediastinum (Jiří Šnajdauf)
10.6. Brániční kýly (Karel Pýcha)
10.7. Jícen (Jiří Šnajdauf)
10.8. Gastroezofageální reflux (Jiří Šnajdauf, Ondřej Petrů)
11. Břišní chirurgie
11.1. Onemocnění žaludku (Jiří Šnajdauf)
11.2. Duodenum - vrozené atrézie a stenózy (Jaroslav Štuj)
11.3. Tenké a tlusté střevo (Richard Škába)
11.4. Malrotace (Jiří Šnajdauf)
11.5. Mekoniový ileus, syndrom mekoniové zátky, ileus z nezralosti (Karel Pýcha)
11.6. Nekrotizující enterokolitida (Jana Kalousová, Richard Fryč)
11.7. Hirschsprungova choroba (Richard Škába)
11.8. Anorektální malformace (Richard Škába)
11.9. Extrofie kloaky (Richard Škába)
11.10. Obstipace (Blanka Rousková, Richard Škába)
11.11. Získaná anorektální onemocnění (Blanka Rousková)
11.12. Invaginace (Michal Rygl)
11.13. Duplikatury střevního ústrojí (Richard Škába, Yolanda Galvez)
11.14. Meckelův divertikl (Alexandr Kučera)
11.15. Chronická zánětlivá střevní onemocnění (Richard Škába)
11.16. Apendicitida (Jaroslav Štuj)
11.17. Onemocnění jater a žlučových cest (Jiří Šnajdauf)
11.18. Endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie (Radan Keil)
11.19. Transplantace jater (Miroslav Ryska, František Bělina, Radka Kotalová, Pavel Trunečka)
11.20. Portální hypertenze (Michal Rygl, Jiří Drábek)
11.21. Onemocnění pankreatu (Jiří Šnajdauf, Ondřej Petrů)
11.22. Onemocnění sleziny (Jaroslav Štuj)
11.23. Omfalokéla a gastroschiza (Michal Rygl, Jitka Stýblová)
11.24. Kýly stěny břišní (Alexandr Kučera)
11.25. Tříselná kýla a hydrokéla (Magdalena Šimsová)
11.26. Retence varlete (Luboš Zeman)
11.27. Akutní skrotální syndrom (Luboš Zeman)
11.28. Laparoskopické operace (Luboš Zeman, Michal Dušek)
12. Onkochirurgie
12.1. Nádory hrudní stěny (Michal Rygl)
12.2. Nádory plic (Jiří Šnajdauf)
12.3. Nádory jícnu a žaludku (Jiří Šnajdauf)
12.4. Nádory tenkého a tlustého střeva (Richard Škába)
12.5. Sakrokokcygeální teratom (Richard Škába)
12.6. Nádory jater (Jiří Šnajdauf)
12.7. Nádory pankreatu (Jiří Šnajdauf)
12.8. Neuroblastom (Jiří Šnajdauf)
12.9. Nádory ledvin (Karel Pýcha)
12.10. Nádory nadledviny (Karel Pýcha)
12.11. Nádory varlete (Jan Kříž)
12.12. Lymfomy (Michal Rygl)
12.13. Hemangiom a vaskulární malformace (Blanka Kocmichová)
12.14. Rabdomyosarkom (Luboš Zeman)
13. Urologie
13.1. Vývojové a polohové anomálie ledvin (Jan Kříž)
13.2. Ureterální obstrukce a malformace (Jan Kříž)
13.3. Vezikoureterální reflux (Jiří Morávek)
13.4. Onemocnění močového měchýře a uretry (Jan Kříž)
13.5. Uretrální chlopeň (Jan Kříž)
13.6. Extrofie močového měchýře, epispadie, fissura vesicointestinalis (Jiří Morávek)
13.7. Hypospadie (Jiří Morávek)
13.8. Urolitiáza (Jan Kříž, Michal Dušek)
13.9. Fimóza, konglutinace, parafimóza, balanitida (Luboš Zeman)
13.10. Varikokéla (Luboš Zeman)
13.11. Prune-belly syndrom (Jiří Morávek)
13.12. Intersex (Richard Škába)
Zkratky
Rejstřík